Eco Energy Tech
STRONA GŁÓWNA
O NAS
TECHNOLOGIA
AKTUALNOŚCI
KONTAKT
Przetwarzanie odpadów organicznych

Rolnictwo generuje ogromną ilość odpadów, głównie są to: Nawet, jeśli ilość rolniczych odpadów jest znacznie mniejsza w porównaniu z miejskimi albo odpadami przemysłowymi, na dłuższą metę ryzyko związane z zanieczyszczeniem przez nie środowiska jest wysokie. Mogą na przykład mogą powodować skażenie wody i gleby, a zwierzęcy nawóz naturalny stanowić może źródło niebezpiecznych patogenów.

ECOBIOSED® to przyjazny dla środowiska biopreparat pełniący funkcję aktywatora kompostowania, który zwiększa szybkość i wydajność tlenowego rozkładu odpadów. Preparat zawiera specjalne dodatki mające zdolność do rozszczepiania podłoży organicznych, takich jak celuloza, lignina, białka, błonnika i inne.

Technologia:
Metoda oparta na działaniu preparatu ECOBIOSED® jest przydatna się do materiałów naturalnych pochodzenia organicznego takich jak: pomiot drobiu, słoma, odpady zielone, gnojowica, trociny i inne bioodpady z gospodarstw. W celu przyspieszenia rozkładu materii organicznej i usunięcia nieprzyjemnego zapachu na 1 tonę odpadów należy zaaplikować 70 ml koncentratu ECOBIOSED® rozcieńczonego niechlorowanych ciepłą wodą w stosunku 1:100. Wilgotność kompostowanego odpadu powinna wynosić około 55-60%. Proces kompostowania oparty na powyższych zaleceniach jest skrócony do 6-8 tygodni. W efekcie uzyskujemy produkt - biokompost w postaci homogennej sypkiej masy barwy od ciemnobrązowej do czarnej. Stosowanie w ten sposób uzyskanego kompostu na polach gwarantuje czystość ekologiczną produktów rolnych.

Charakterystyka otrzymanego biokompostu: Uzyskany kompost można stosować o każdej porze roku, na wszystkich typach gleb i do każdej kultury. Rośliny uprawiane z wykorzystaniem biokompostu są silniejsze, zdrowsze i bardziej odporne na warunki stresowe (ekstremalne temperatury, susze, szkodniki i choroby).